03-6248650 055-2289113

מתקני כדורסל

קנייה חכמה של מתקני כדורסל לחצר הבית

משחק הכדורסל ידוע לא רק כפעילות ספורטיבית מהנה, אלא גם כתורם לעבודה בצוות ושיתוף פעולה. אם גם אתם אוהבים לשחק כדורסל, ובתנאי שיש לכם חצר רחבת ידיים, אתם בוודאי יודעים שלא חייב לצאת מהבית כדי לקחת חלק במשחק אלא ניתן להנות ממנו בחצר בזכות מתקני כדורסל ביתיים. המתקנים המוצעים בשוק כיום הם מגוונים ואיכותיים. על ההבדל בין מתקני כדורסל ביתיים למקצועיים וכיצד לרכוש מתקן כדורסל לבית- במאמר הבא.

ההבדל בין מתקני כדורסל ביתיים למקצועיים

מתקן כדורסל מקצועי יכול להתאים לשתי סביבות – סביבה ציבורית וסביבה ביתית.

עבור סביבה ציבורית מדובר לרוב במתקן סל גבוה, מברזל יצוק במשקל רב. אלה הם מתקנים בהזמנה מיוחדת כמו שכולנו מכירים מאולמות ומגרשי הכדורסל וכמובן שאינם מתאימים לשימוש ביתי. מתקן מקצועי לבית נבדל בפרמטרים נוספים כגון גודל וחומר שלהם קשר ישיר על העלות שלו. לרוב אלה מתקנים מאסיביים שעמוד הסל שלהם מיוצר מפלסטיק חזק הממולא בחול או מים. הם גבוהים מאוד וקוטר הסל שלהם גדול (מעל 50 אינצ') ומחירם מגיע לאלפי שקלים.

מתקני סל ביתיים לרוב עשויים מאותו החומר

– פלסטיק קשיח עם מילוי חול או מים ליציבה, רק שגודלם קטן יותר- הם יותר קומפקטיים ומחירם נוח יותר בהתאמה. אלה הם מתקנים לחצר הבית, אך ישנם גם מתקני פלסטיק לפנים הבית- שהם יותר קלים ופשוטים, בעלי משקל נמוך יותר ומשמשים יותר לפנאי לילדים.

תחת הקטגוריה של מתקנים לחצר נכנסים גם לוחות סל לחצר – המגיעים ללא המעמד- שניתן להתקין במקרה ויש לכם קיר פנוי. לוחות אלה זולים בהרבה  ומסתכמים בכמה מאות שקלים בלבד, שזהו חיסכון אדיר אם אכן יש לכם קיר פנוי ואם אתם לא מתכוונים לנייד את המתקן שלכם.

 

על מה חשוב להקפיד בעת קניית מתקני כדורסל ביתיים

כאשר ניגשים לרכוש מתקן סל לחצר הבית, חשוב להקפיד על כמה פרמטרים:

  • איכות החומר ממנו עשוי המתקן או עמידות: חובה שיהיה עמיד בפני פגעי מזג אוויר, חום ולחויות אשר שוחקים את אורך חיי המדף שלו, כמו גם ציפוי מיוחד למניעת עובש ופטריות.
  • בטיחות המתקן: עד כמה המתקן בטוח לשימוש תוכלו לדעת לפי המשקל שלו ובפני אילו עומסים הוא יכול לעמוד. בידקו את יציבותו לפי איכות וכמות חומרי המילוי –חול או מים- ובידקו מול המוכר כל כמה זמן יש צורך להחליפם אם בכלל.
  • אחריות: וודאו שאתם מקבלים אחריות לשנה ולא פחות מכך.

 

לסיכום, משחק הכדורסל הוא משחק מפרה במיוחד, גם מבחינה ספורטיבית וגם חברתית. אם אתם נמנים על מעריציו הנלהבים, נמליץ לכם להתקין מתקן כדורסל בחצר הבית. חשוב רק להקפיד על שלושה כללי זהב- עמידות, בטיחות ואחריות. ומכאן- הדרך לסל קצרה יותר!