03-6248650 055-2289113

מתקן כדורסל לחצר- מידע

מתקן כדורסל לחצר – הדרך לפעילות ספורטיבית ומשפחתית מהנה

עוד קצת והאביב נוחת כאן, וסביר ששעות הפנאי בחצר הבית יתארכו. מעבר לבילוי משפחתי בגינה, תמיד נחמד לארגן איזושהי פעילות ספורטיבית. מעבר לכך שהיא אירובית ומיטיבה בריאותית, היא גם מחזקת את הקשר המשפחתי ומלמדת על שיתוף פעולה ועבודה בצוות. ומה יותר קלאסי מללמוד זאת באמצעות משחק כדורסל? אולם, בשביל לארגן משחק כדורסל כמו שצריך ועדיין להישאר בגבולות הגזרה של הבית, יש צורך במתקן כדורסל איכותי וחזק. על כמה דברים שכדאי לשקול לפני שניגשים לרכוש מתקן כדורסל לחצר – במאמר הבא.

גובה מתקן כדורסל לחצר וסוגי המנגנונים שבשימוש

הדבר הראשון שחשוב שתשאלו הוא בעבור מי נועד המתקן הזה. אם אמורים להשתמש בו גם ילדים מתחת לגיל 14, יש צורך לרכוש מתקן שהגובה שלו יהיה נמוך מהגובה התקני ובדרך כלל נע בין 160 ל200 ס"מ וגודל הלוח שלו נמוך מ42 אינצ'. אם המתקן נועד עבור משתמשים מעל גיל 14, ניתן לרכוש מתקנים בגובה התקני ובגדלי לוח של 43 או 44 אינצ'. כמובן שכל המתקנים גם מתכווננים בהתאם.
את גובה מתקן הסל תוכלו לבחור לכוונן באחת משלוש הדרכים הבאות: שימוש במוט אחורי ; מנגנון פנאומטי- המאפשר כיוונון ידני על ידי לחיצה בקלות רבה יותר ומנגנון הליקס – המופעל על ידי לחיצת כפתור. כמובן, לכל מנגנון שכזה עלות משלו, לרוב מנגנוני מוט אחורי הם הזולים ביותר.

החומרים מהם עשוי מתקן סל לחצר

מתקן כדורסל לחצר ספורט מרקט

מתקן כדורסל לחצר ספורט מרקט

החומרים מהם עשוי מתקן הסל הם אלה אשר משפיעים על רמת העמידות שלו. החומרים הפופולאריים ביותר בשימוש הם פלסטיק אקרילי ופולי קרבונט – שניהם עמידים בפגעי מזג האוויר ומצופים בחומרים מגנים מפני קרינה. מלבד זאת, החומרים הללו מעידים על יציבות גבוהה של מתקני הסל בפני חבטות, זעזועים וכו'.

מתקן סל לחצר או לוח סל?

חשוב לציין כי המתקנים הללו ברובם יכולים גם להיות ניידים על ידי קיפול נוח וכך תוכלו לשאת אותם עימכם ברכב גם לחופשה, פיקניק או לכל מקום אחר המאפשר משחק כדורסל בשטח פתוח. יחד עם זאת, אם אתם לא מתכוונים לנייד את המתקן שיקלו האם כדאי לכם פשוט להתקין לוח סל בחצר ללא מתקן עומד, זאת בתנאי שיש לכם קיר פנוי בחצר שתוכלו להתקין אותו עליו. הדבר יבטיח לכם חסכון לא מבוטל בעלויות, וכאן הנקודה המשמעותית: עלותו של מתקן כדורסל לחצר נעה בין 800 שקלים ועד 4000 שקלים למתקן מקצועי. בהשוואה אליו, לוח סל בלבד מסתכם בכמה מאות שקלים.

מתקן סל הוא יופי של דרך לתפוס שתי ציפורים במכה אחת- גם לעשות פעילות גופנית וגם לייצר גיבוש משפחתי מהנה. חשוב להתאימו לילדים אם ישנם, כמו כן להקפיד על החומרים ממנו הוא עשוי והמנגנון האופטימלי עבורכם. חשוב להיערך לתקציב של כמה מאות ואף אלפי שקלים ואם תחליטו לבסוף שזה לא מתאים לכם – בהנחה שיש לכם מקום ייעודי, תוכלו להסתפק בלוח סל בלבד.