ברוכים הבאים לאתר ספורט מרקט!

03-6248650 055-2289113

מכשיר ריצה מקצועי

מסלול ריצה מתקפל – חזק, נוח וקומפקטי

אין כמו לפתוח את הבוקר עם אימון אירובי וכח ואחריו שייק סמודי ירוק ובריא! כל מי שספורט ואיכות חיים חשובה לו, ישמח לדעת שניתן להחזיק בבית מכשירי כושר בעלויות שפויות בהחלט.

אחד מהם – ופופולארי בחדרי כושר רבים – הוא מסלול הריצה. רק שאם קונים אותו לבית, כדאי מאוד להשקיע בכזה שגם מתקפל כי בית על כל דייריו הוא דבר שרק גדל וגדל עם השנים. מתווספים עוד דברים וכמעט אין מקום. קצת על סקירת דגמי המסלולים הקיימים בשוק ויתרונותיהם.

שאלות שיש לשאול לפני שרוכשים מכשיר ריצה מתקפל

לפני הכל, כאשר מגיעים לרכוש מכשיר ספורט וזה נכון לגבי כל מכשיר כדאי לשאול שתי שאלות חשובות: מי אני ומה אני רוצה להשיג מהאימון (המטרות שלי). ההכנה המקדימה הזו תחסוך לכם הרבה זמן, כאבי ראש וכסף. מי אני: מהמתחילים, רוצה לחסוך במקום להשקיע יותר מדי? ספורטאי אדוק? אולי שוקל מעל רף מסויים? המטרות שלי: ירידה במשקל/עיצוב וחיטוב/ פיתוח/סיבולת לב ריאה/ או אולי מספר מטרות גם יחד?

מאפיינים ודגמים של מכשיר ריצה מתקפל

מסלול הריצה עובד על מנוע חשמלי או מכאני, מורכב מפס מסילה, מוטות אחיזה וצג דיגיטלי. יתרונו הגדול בכך שהוא לא מסב נזק לברכיים כמו בריצה על מסלול קשה כמדרכה. כאשר רצים על מדרכה, עוצמת החבטה החוזרת מהקרקע מקרינה אל הברכיים ונוצר לחץ בהן אשר יכול להביא לשחיקה. לעומת זאת, במסלול הריצה המשטח הוא הרבה יותר רחב והתנועה יותר חלקה ולכן העוצמה מופחתת.

קיימות כמה חברות בשוק, לכל אחת מהן מספר דגמים: VO2, YORK, ASPIRE ועוד, אנו נביא להלן סקירה קצרה של כמה דגמים. אנו ממליצים על המתקפלים אשר מפנים מקום בבית וגם ניתנים לנשיאה אם רוצים. עבור מתחילים ישנם כמה דגמים טובים: חברת יורק מציעה דגם חשמלי זול משמעותית בהשוואה למכשירים חשמליים של חברות אחרות, מכונה YORK BLAZER עם מנוע של 6.5 כוחות סוס ומהירות עד 16 קמ"ש, ניתן להשיגו ב- עד 2500 ₪. גם חברת VO2 מציעה את RUN350- עם 6 כוחות סוס . ניתן לקבל ברוב הדגמים גם אחריות למנוע למספר שנים (בד"כ עד חמש). אם אתם רוצים להשקיע במסלול עם מנוע קצת יותר חזק, אותן חברות מציעות גם מנועים עם 7 ו-8 כוחות סוס בעלויות של עד 3500 שקלים.

לסיכום, למכשיר ריצה מתקל ישנן כל היתרונות של מכשיר ריצה רגיל יחד עם העובדה שהוא נוח, קומפקטי וחוסך לכם הרבה מקום בבית. חשוב לזכור שהמטרה היא כושר, המכשיר הוא רק האמצעי אז… כדי שלא יעמוד שם ליופי, צריך שיהיה מי שיניע אותו ואלה הם אתם (: דאגו לתכנית אימון מסודרת ומותאמת אישית והתמדה באימונים. בהצלחה!