03-6248650 055-2289113

מסולמות שוודים ועד טבעות גומי : הכל על ציוד ספורט לבתי ספר

כושר גופני הינו מרכיב חשוב מאוד בתכנית החינוך לבתי הספר. חינוך לספורט חיוני להתחיל כבר בגיל צעיר מתוך מקום ערכי של שמירה על בריאות תקינה, יחד עם זאת לעיתים עבור ילדים פעילות ספורטיבית מערבת סוג של מאמץ ותחושות של חוסר נעימות בחלק מהמקרים. לכן, ילדים יותר מכל קבוצת גיל אחרת זקוקים לגירויים על מנת להתחיל בפעילויות מהסוג הזה. כאן נכנס לתמונה תפקידו של ציוד ספורט ובמיוחד עבור מסגרות בית ספריות. במאמר הבא, המיועד למנהלים ומורים לחינוך גופני נציג את סוגי הציוד הקיימים ועל מה חשוב להקפיד בעת רכישתם.

אילו סוגי ציוד ספורט לבתי ספר קיימים בשוק?ציוד ספורט לבתי ספר

ציוד ספורט לבתי ספר מתחלק לשני סוגים- מתקנים גדולים לאולמות ומגרשים ואביזרי ספורט נלווים. עם המתקנים הגדולים נמנים סולמות שוודים יחידים או כפולים לטיפוס; מקבילים לסולם (לתרגילי מתח); ארגזי קפיצה מעץ עם ריפוד או מרופדים לגמרי המיועדים לשיעורי התעמלות קרקע; טרמפולינות מסוגים וגדלים שונים, מזרנים, רשתות כדורעף ; סלים לכדורסל; רשתות כדורגל ועוד.

אביזרי ספורט קיימים במגוון סוגים וגדלים ואהובים מאוד על הילדים, כמובן מתאימים גם לשימוש פרטי. ביניהם ניתן למצוא חישוקי הולה הופ; פריזבי; כדורי ספורט; פינים וכדורי באולינג; מצנח פעילות; מטקות; חבלים; קביים; טבעות גומי; לוחות קליעה למטרה ועוד.

גורמים עליהם חשוב להקפיד בעת רכישת ציוד ספורט לבתי ספר

שלושה גורמים  שחשוב מאוד להקפיד עליהם בעת רכישת ציוד ספורט הם התאמת הציוד לגיל הילד, רמת העמידות שלו ותו תקן לבטיחות. בשוק קיים מגוון רב של מתקנים ואביזרי ציוד, עבור ילדים בגילאי בית הספר היסודי חשוב שיהיה ציוד מתאים. למשל, אם מחליטים לרכוש משקולות, חשוב להקפיד על משקלים מתאימים ועיצוב נוח.

דבר נוסף, עמידות הציוד. חשוב מאוד שהציוד יהיה מחומרים עמידים לשימוש ממושך ואינטנסיבי כיוון שהילדים הולכים להשתמש בו באופן תכוף בשיעורי הספורט , הווה אומר פוטנציאל בלאי גבוה. הנהלת בית הספר כמובן לא מעוניינת להנגיש לילדים ציוד שמתבלה במהירות כדי לשמור על האטרקטיביות שלו בעיניהם, דבר אשר יעודד אותם להמשיך ולקחת חלק פעיל בשיעורי הספורט. מעבר לכך, בלאי מהיר פירושו גם הוצאה כלכלית גבוהה יותר.

כמובן אי אפשר מבלי לדבר על בטיחות. חשוב שהחברות אשר מוכרות את הציוד יציגו תו תקן לכל ציוד באשר הוא אשר מעיד על בטיחותו עבור הילדים. אף גורם חינוכי לא מעוניין שהילדים יפגעו ובוודאי שלא להסתכן בתביעה מצד ההורים.

לסיכום, אין ספק כי ציוד ספורט מגרה את הילדים להתחיל בפעילות גופנית יותר מאשר להתחיל את הפעילות "על יבש". קיים מגוון רחב של ציוד ספורט,  גם של מתקני אולמות וחצר שהם גדולים ומאסיביים יותר וגם אביזרי ספורט לפעילות. לא משנה במה תבחרו, חשוב להתאים זאת לגיל הילד, להקפיד על עמידותו ובטיחותו.  מכאן, מתחילה העבודה החינוכית האמיתית… בהצלחה!