03-6248650 055-2289113

מכשירי כושר סקי

מכשיר כושר סקי – מכשיר אירובי בעל יתרונות רבים

דמיינו לכם אוויר הרים צלול כיין, אתם עומדים על הר מכוסה שלג, לפניכם מדרון תלול. כל האנשים בתחתית המדרון נראים כנמלים קטנות. אתם מביטים אל האופק ואז אל הדרך שלכם, הדרך שאתם הולכים לצאת לקראתה. מכינים את תנועת הגלישה הסיבובית במקום, ואז.. מזנקים במורד.

מכשיר לחיזוק הרגליים

מכשיר לחיזוק הרגליים

ועכשיו קומו. אתם לא באירופה, גם לא בחרמון. אתם בביתכם הקט, על מכשיר הסקי שלכם הידוע בכינויו גם אליפטיקל, כזה המדמה תנועת מחליקיים סיבובית מדהימה ובדרך גם עוזר לכם לשרוף עשרות עד מאות קלוריות. אז פלא שהייתם כחולמים?

מאפייני מכשיר כושר סקי

האליפטיקל הוא מכשיר אשר נועד לעשיית פעילות אירובית. הוא מדמה תנועת ריצה או סקי על ידי הנעת הרגליים בתנועה סיבובית. הרגליים מונחות על מדרכים רחבים ויש לו שני מוטות להנעת הידיים קדימה ואחורה אשר נשלטים ע ידי הגלגל. הגלגל עצמו הוא רחב ושוקל בד"כ מעל 15 ק"ג, מומלץ כמה שיותר כדי להבטיח תנועה חלקה ויציבה. מלבד זאת ישנם כאלה אשר מגיעים עם תוכניות אימון לבחירה והם יכולים להגיע בדגם מכני או חשמלי, החשמלי בדרך כלל הרבה יותר חזק ונוח.

 

השוואה בין מכשיר כושר סקי למכשירי כושר אחרים

כיוון שמכשיר הסקי הוא כפי שציינתי מכשיר אירובי ניתן להשוותו למכשירים אירוביים אחרים. הראשון הוא אחד הפופולאריים בחדרי הכושר – ההליכון או כמו שנהוג לכנותו מסלול הריצה. כשמו כן הוא – מסלול ריצה עם מגוון רחב של מהירויות , שיפועים ותוכניות אימון. אז מה בכל זאת ההבדל ביניהם? מאמנים ומומחי ספורט טוענים, שהתנועה על גבי ההליכון יכולה להפעיל לחץ חזק על הברכיים בגלל תנועת החבטה של כף הרגל על המשטח. הלחץ בתורו יכול להביא לשחיקה בברכיים. דבר זה לא קורה באליפטיקל משום ששם התנועה היא מעגלית- הרגל לא נחבטת על משטח הריצה אלא היא מסתובבת, וזהו היתרון שלו על פני ההליכון.

אופני כושר – אופני ספינינג, רגילים או אופני "כורסא" (ישיבה)- גם הם מכשירים אירוביים. ההבדל ביניהם הוא קודם כל בפוזיציה של המתאמן- ישיבה לעומת עמידה באליפטיקל. אופני הכושר הרגילים וגם הספינינג נועדו בנוסף לעבוד על שרירי הגב, אולם מספיקות כמה תנועות לא נכונות או כיוונון ותכנית לא נכונים – ותנועת הרכיבה עלולה ליצור עומס על שרירי הגב והברכיים. עם האליפטיקל שרירי הגב לא נפגעים משום שלא מופעל עליהם לחץ כמו במכשירי הרכיבה.

לסיכום, אליפטיקל- או מכשיר כושר סקי- הוא מכשיר מומלץ ביותר לכל מי שמעוניין בתירגול פעילות אירובית. המבנה שלו מאפשר תנועה רכה וזורמת המדמה תנועת סקי שאינה מכבידה על הברכיים ולא על הגב בהשוואה לשאר המכשירים האירוביים. לא נתפלא, אם ככל שיעלה קצב התרגול שלכם תוותרו על חופשת הסקי הבאה (: