03-6248650 055-2289113

מכשירי כושר לבית למתחילים: כל מה שחשוב לדעת

החלטתם לצאת לדרך חדשה – שילוב פעילות גופנית בשגרת היומיום שלכם. בשלב הראשון להחלטתכם הפעילות תעשה באופן עצמאי בבית. אחריי איחולי המזל טוב על ההחלטה המשמעותית הזו נדריך אתכם במאמר הבא על סוגי הפעילות הגופנית הבסיסיים ובהתאם על סוג המכשור הביתי הנלווה להם. מוכנים? צאו לדרך!

מכשירי כושר לבית – לפני שמתחילים…

לפני הכל, חשוב מאוד, וזה גם בהתחלה וגם בכל שלב של אימון ספורטיבי, לחלק אותו לשניים- פעילות אירובית ופעילות אנאירובית. פעילות אירובית משמעה פעילות שעובדת בו זמנית על סיבולת לב ריאה ועל השרירים, כיוון שכך כמובן כרוכה בה תנועה דינאמית. דוגמא לכך היא ריצה, הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים. פעילות אנאירובית עובדת יותר על מסת שריר, מכונה גם אימוני כוח. למשל, הרמת משקולות, כפיפות בטן, חיזוק הגב, סקווט ועוד. אימון קלאסי יתחיל מפעילות אירובית ולאחר מכן חצי שני של פעילות אנאירובית. כמובן לשם בניית תכנית אימון אישית מומלץ לקרוא באינטרנט , להתייעץ עם מאמני כושר ומכרים שמתאמנים.

הקטגוריה האירובית של מכשירי כושר לביתמכשירי כושר לבית

עכשיו, כשאתם יודעים אילו סוגי אימון ישנם, תוכלו לדעת אילו מכשירי כושר לבית לרכוש.  נציג שתי דוגמאות מכל קטגוריה, נתחיל מהמכשירים המיועדים לפעילות אירובית- הליכון ואליפטיקל. הליכונים- או מסלולי הליכה וריצה- הם מכשירים ממונעים בעלי משטחים בגדלים משתנים, בין 120-150 אורך על 25-45 רוחב למסלולי הריצה. כולם כוללים צג דיגיטלי אשר מראה את המהירות, המרחק, הזמן ואף הדופק וכוללים גם פתחי מיזוג. מחירי המכשירים נעים בין 4000 לזול ביותר ל20 אלף שקלים למכשיר היקר ביותר בשוק.

אליפטיקל- זהו עוד מכשיר שמומלץ להחזיק בבית, במקום הליכה וריצה באופן רציף הוא מאפשר תנועה בצעדים מעלה- מטה. מגיע במספר דרגות קושי (לרוב עד עשר) וגם גלגל תנופה כבד, כולל צג דיגיטלי המראה זמן, מרחק, מהירות וכו, מחירו בשוק נע בין 1500 ל-10,000 שקלים.

הקטגוריה האנאירובית של מכשירי כושר לבית

בגזרת המכשירים האנאירוביים נציג שתי דוגמאות בסיסיות שחיוני להחזיק בכל בית ואשר יהיו שימושיות לכל אחד משלבי האימון. הראשונה- מזוודת סט משקולות עד 15 ק"ג. בעזרת משקולות ניתן לבצע מגוון תרגילי כוח שכל אחד מהם עובד על חיזוק אזור אחר בגוף – כתפיים, בית חזה, גב וכו'. מתחילים ממשקולות של 1-2 ק"ג וכל פעם בהתאם לדרגת האימון עולים במשקל.

השני הוא מכשיר בסיסי לחיזוק שרירי הבטן. זו יכולה להיות ספה פשוטה לבטן שיפועית או מכשיר מתוחכם אשר מאפשר שילוב של מספר תרגילי בטן- בטן עליונה, תחתונה, רגליים וכו'. זהו מכשיר מאוד בסיסי משום שתרגילי בטן תמיד חיוניים באימון ולרוב מחירו זול יחסית- החל מ150 ועד 600 שקלים.

לא משנה אילו מכשירים תבחרו להחזיק בבית, חשוב מאוד להקפיד לנקותם אחת לתקופה משאריות אבק ולשמור אותם במקום מאוור ומוצל. אור שמש וחוסר באוורור עלולים לגרום לבלאי מהיר יותר של המכשירים. אם מדובר במכשירים בעלי צירים, חשוב להקפיד לשמן אותם אחת למספר חודשים. אנו מקווים כי תפיקו את המירב ממכשירי הכושר הביתיים שתרכשו.