03-6248650 055-2289113

מכשירי כושר וחיטוב יפה של הגוף

אימונים אישיים והשאיפה לחיטוב הגוף ולפיתוח שרירים, לשיפור המראה האסתטי או לשיפור איכות החיים, הפכו לחלק חשוב בסדר היום של רבים. מספר גדל והולך של אנשים מאמצים לעצמם הרגלי אימונים קבועים, תוך שהם משתמשים במכשירי אימונים וכן מכשירי כושר שונים, על מנת להשיג את המטרה. מכשירי הכושר של ספורט מרקט הם מהטובים והפרקטיים ביותר שיש. הם מסייעים לרבים וטובים להשיג מטרה אחת פשוטה – נפש בריאה בגוף בריא.

למה לשמור על משטר אימונים קפדני

מכשירי כושר

מכשירי כושר

הסיבה לפופולאריות ההולכת וגוברת של מכשירי האמונים היא אורח החיים המודרני, המאפשר למרבית בני האדם להימנע ממאמצים פיזיים מצד אחד, ומצד שני מציע להם שפע של מאכלים עתירי סוכרים, שומנים ופחמימות, מה שרק מחמיר את הבעיה. בעבר הרחוק החיים היו הרבה פחות נוחים. לא הומצאה המכונית, לא הומצאו המחשבים וכמובן שלא הומצאו המכשירים המאפשרים לנו להשיג הגל בקלות. בעבר היה צורך להוציא אנרגיה על מנת להגיע למקום כל שהוא, לבשל ארוחה, להדליק מדורה. גם היום יש צורך בכך. אלא שבעבר היתה זאת האנרגיה האנושית. כיום מדובר באנרגיה חשמלית.
מצד שני, לא חדלו בני האדם לאכול מינים וסוגים שונים של מאפים, פשטידות, עוגות, קצפות וסוכרים. בעבר היו אלה מקורות האנרגיה החשובים ביותר של הגוף. כיום הם מהווים נטל, כיון שהגוף איננו מוציא מספיק אנרגיה על מנת לסלק את השומנים שנצברים כתוצאה מאכילה של החומרים הללו.
כיון שהעבודה והחיים האישיים אינם דורשים הוצאת אנרגיה, הדרך היחידה שנותרה כדי להוציא אותה היא באמצעות מכשירי כושר איכותיים. גם כאן חלו שינויים, כאשר מכשירי אימון חדשים ומותאמים אישית מחליפים את המכשור הישן, הסטנדרטי. שמירה על משטר אימונים קפדני מצד אחד ומשטר של אכילה נכונה, עשויים להוציא את מי שנוקט בהם מצרות חמורות. רבים הצליחו רק באמצעים הללו להפחית בצורה ניכרת את המשקל שלהם. ידועים גם מקרים של חולי סכרת שהפסיקו ליטול תרופות ואפילו להזריק אינסולין, רק בגלל האימונים הקפדניים.

שמירה על אכילה נכונה ואורח חיים בריא

אימונים באמצעות מכשירי כושר שונים עשויים לשפר מאד את המצב. אבל בנוסף, כדאי מאד להיכנס למשטר אכילה קפדני. תכנון נכון של כמות הקלוריות, הסוכרים והפחמימות הנכנסים לגוף יגרמו בהכרח לירידה במשקל. זאת בתנאי שמשטר האימונים נשמר. החשבון פשוט – אם יוצאים מהגוף פחות שומנים וסוכרים מאלה שנכנסו אליו – יש ירידת משקל. הגוף מנצל את השומנים שכבר נצברו בתוכו על מנת לייצר אנרגיה, ובכך מוריד למעשה את צמיגי השומן המיותרים שהתפתחו בדיוק במקומות הבלתי רצויים ביותר.
עם זאת, חשוב לציין כי את כל הדברים שצוינו לעיל, הן שמירה על הכושר והן שמירה על משטר אכילה נכון, מומלץ לבצע בסיוע אנשי מקצוע: מאמני כושר, דיאטנים קליניים ומאמני כושר מקצועיים. במקרים של מחלות כרוניות למיניהן, יש להתייעץ, כמובן, ברופא מקצועי.