03-6248650 055-2289113

מכונת ריצה- ספורט מרקט

מכונת ריצה – חשוב לדעת

כל מה שחשוב לדעת בטרם רוכשים מכונת ריצה

ממש עוד קצת והחגים כאן, תקופה של התחלות חדשות ומכאן החלטות חשובות שיש לקחת. כל מי שלא מקפיד על שגרת כושר גופני, אולי כדאי שיתחיל לחשוב על אימונים קבועים. גם סוג של התחלה חדשה וגם אחד הדברים שנחוצים לדיאטת אחריי החגים (: אז אם משהו מתחיל לדגדג לכם, אחד הדברים שיקלו עליכם להתחיל היא מכונת ריצה – הידועה גם בכינוייה מסלול ריצה. מה חשוב לדעת ועל מה להקפיד כאשר באים לרכוש מכונת ריצה?

חשוב לדעת: הפונקציות של מכונת ריצה

מכונת ריצה ספורט מרקט

מכונת ריצה ספורט מרקט

ראשית צריך להדגיש כי מכונות הריצה עובדות על מנוע חשמלי. המכונה החשמלית מאפשרת תנועת ריצה שהיא הכי קרובה לתנועה שנוצרת בעת פעולת ריצה טבעית. כאשר ניגשים לרכוש אותה, חשוב להקפיד על דברים שנוגעים הן למבנה שלה והן למה שמכונה "מסביב " לרכישה.
חשוב לדעת שמכונת הריצה יכולה להגיע עם שני סוגי מנועים- מנוע AC (Alternating Current) ומנוע (Direct Current )DC. מנוע AC נפוץ במסלולי הריצה המקצועיים, זהו מנוע שקט וחזק אשר מתאים לריצות לפרקי זמן ארוכים. מנוע DC נפוץ יותר במכשירים הביתיים והוא קצת יותר מרעיש. מה שחשוב לדעת הוא שאת סוג המנוע כדאי לבחור לפי רמת השימוש- ככל שהרץ שוקל יותר, כך המנוע צריך להיות חזק יותר.
מכונות הריצה מצויידות כולן בבולמי זעזועים, הקפידו על בלימה כפולה לשמירה על הברכיים והגב. מעבר לכך, יש את עניין השיפוע. במכונות עם שיפוע מכני השיפועים הם קבועים, כל פעם שרוצים לכוון אותם צריך להפסיק את הסט שלנו ולכוון. לעומת זאת במכונות בעלות שיפוע חשמלי ניתן לכוון את השיפוע תוך כדי הריצה מבלי להפסיק וזה באמת הכי קרוב למצב ריצה אמיתי.
מבחינה בטיחותית מאוד חשוב שמכונת ריצה תהיה מצוידת במפסק בטיחות. מה זה אומר מפסק בטיחות? זהו מפסק אדום אשר ממוקם בחזית ומתחבר לרץ, כאשר חלילה קיים מצב של נפילה הוא מסייע על ידי משיכה להפסיק את פעילות ההליכון מיד.

טיפים לרכישת מכונת ריצה

עד כאן מבחינת הפונקציות שמכונת הריצה מציעה שחשוב לדעת אודותיהן. לגבי טיפים לרכישת מכונת ריצה: חשוב לדעת שהחנויות בדרך כלל מוכרות את המכונות עם תעודת אחריות- עד שנה למסלול עצמו ועד עשר למנוע. כדאי מאוד לבדוק מיהו היבואן , כמה שנים הוא קיים בשוק האם אמין והאם יש עליו המלצות.
לגבי קומפקטיות- המסלולים המקצועיים והחצי מקצועיים לא כולם מתקפלים, לכן אם חשוב לכם לשמור על מרחב בבית וודאו זאת מראש. אם החלטתם ללכת על מכונת ריצה ביתית דווקא- דעו שהיא מגיעה תמיד כדגם מתקפל כך שלא אמורה להיות בעיה. מנגנון הקיפול הוא הידראולי המבטיח קיפול נוח.

הערכו מראש מבחינה תקציבית. מחירי מכונות ריצה ביתיות מתחילים באזור ה3000 שקלים ואילו מכונות חצי מקצועיות באזור ה5000 שקלים ויכול להגיע לעד 20 אלף שקלים. בררו קודם כל מהן מטרותיכם, באיזה שלב אתם וכך תוכלו להתאים לעצמכם את המסלול והדגם הנכון ביותר. בהצלחה!