03-6248650 055-2289113

הליכון חשמלי

מגוון היתרונות של הליכון חשמלי

כאשר בוחרים להתחיל להתאמן, או לחזור להתאמן, כדאי מאוד להקפיד שחלק מהאימון יהיה פעילות אירובית. פעילות אירובית עובדת על השרירים והנשימה בו זמנית- מה שמכונה גם סיבולת לב ריאה. אחד המכשירים המסייעים בעשיית פעילות אירובית הוא הליכון חשמלי- מכשיר שניתן להחזיק בבית וכמו כן למצוא בחדר הכושר.  אז מה מיוחד בו? מדוע לרוץ על הליכון ולא ריצה רגילה בחוץ, באוויר הפתוח? הבה נסקור את יתרונותיו של ההליכון החשמלי.

היתרונות הבריאותיים של פעילות על הליכון חשמלי

אין ספק כי להליכה ולריצה תרומה רבה לבריאות האדם. המתמידים בפעילויות אלה, במיוחד על הליכון חשמלי (ובהמשך נראה מדוע), נמצאים בסיכון נמוך יותר ללקות במחלות לב וכלי דם ואירועי שבץ מוחי. הליכון חשמלי מסייע לשפר את סיבולת לב הריאה, מרגיע ומפיג מתחים מכיוון שבעת הפעילות האירובית מופרשים למוח אנדורפינים. כמובן, מי שמבקשים לרדת במשקל ישמחו לדעת שריצה על ההליכון מסייעת לשרוף קלוריות בפרק זמן קצר יחסית.

כאשר אנו רצים , כפות הרגליים נוחתות על הקרקע ואנו "זוכים" לחבטה בחזרה. החבטה מהקרקע מזעזעת את מערכות העצב – שריר – שלד וחושפת אותנו לפציעות ספורט שונות. עוצמת הפציעה מושפעת מסוג המשטח, מהירות הריצה, משקל ועוד. אם אנו משווים בין משטח קשיח כמו מדרכה או חוף ים לעומת הליכון, נוכל לומר כי כיוון שהליכון מצויד בבולם זעזועים אנו מקבלים פחות חבטות בחזרה מה שמפחית את העומסים על הפרקים והשרירים ובסופו של דבר מפחית מעוצמת הפציעה.

ריצה על הליכון חשמלי לאחר פציעה

לאחר פציעה, עדיף לחזור לרוץ על הליכון חשמלי מאשר בחוץ כיוון שההליכון נשלט על ידי מגוון פונקציות וכך אפשר למנן את דרגת המהירות והשיפוע. בחוץ לעומת זאת אין שליטה על המהירות ואולי אף יש פיתוי לחזור לרוץ מהר יותר, מה שעלול לפגום בהחלמה מהפציעה.

הפונקציות של הליכון חשמלי

מעבר ליתרונות הבריאותיים שמסבה הפעילות על ההליכון, יש לו עוד מגוון יתרונות: הוא לא מגביל אותנו – ניתן להתאמן בו בכל שעה ובכל מזג אוויר- בהשוואה לסביבה חיצונית שמקשה עלינו במקרה של גשם או חום כבד מדי. פעילות על הליכון פחות מסיחה את הדעת מפעילות בסביבה חיצונית – אין רעשים, אורות, צפירות, אפשר לרוץ במוד הרבה יותר רגוע.

באם החלטתם לרכוש הליכון חשמלי ביתי, דעו שהוא מתאים לשימוש של כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול ובכל רמה של כושר גופני. יש לו מגוון אופציות תפעוליות כגון מהירויות ושיפועים והוא עומד בכל העומסים. מרבית ההליכונים קומפקטיים ומתאימים למגוון סוגים של חללים, גדולים כקטנים , כמו כן הם ניתנים לקיפול בקלות.

לסיכום היתרונות של הליכון חשמלי

לסיכום, אין ספק כי הליכון חשמלי תורם תרומה משמעותית להתפתחות בריאות תקינה במיוחד בהשוואה אל מול ריצה על משטח נוקשה. פרט לכך יש לו מגוון פונקציות והוא מתאים לשימוש של מגוון בני המשפחה. אנו ממליצים בחום לכל מי שמעוניין בפעילות אירובית לבצע זאת על הליכון חשמלי.