03-6248650 055-2289113

 כיצד לבחור את חדר הכושר המתאים לכם  ממגוון חדרי כושר הקיימים כיום?

אלפי מחקרים כבר הראו שפעילות ספורטיבית, בעיקר כזו שמשלבת בין אירובית לאנאירובית ומערבת מכשירים שונים, תורמת לבריאות ומאריכה את אורך החיים. פעילות מסוג זה לרוב נערכת בחדרי כושר. בין אם זו הפעם הראשונה שהחלטתם להירשם לחדר כושר או בין אם אתם רוצים להחליף את חדר הכושר הקיים שלכם, ישנם מספר דברים שחשוב להקפיד עליהם כאשר באים להרשם לחדר כושר חדש:

  1. מרחק: פעילות ספורטיבית אמורה להשתלב בפעילות היומיומית שלכם , לפני או אחריי עבודה, בימי שישי/ שבתות, לכל אורך שעות היממה. לכן, מומלץ מאוד שחדר הכושר יהיה קרוב לאיזור המגורים שלכם- כך שגם אם תשובו מהעבודה הביתה הוא יהיה זמין לכם. זאת ועוד, כאשר חדר הכושר קרוב הדבר מעודד אתכם יותר ללכת אליו.חדר הכושר
  2. שעות פתיחה: וודאו שחדר הכושר זמין לכם לא רק במרחק, אלא גם בשעות- כך שתוכלו להגיע ולהתאמן מתי שתרצו. שעות פתיחה גמישות נחשבות ל07:00-22:00 לפחות, בימי חול; ובשבתות בין 09:00-16:00 לפחות.
  3. תקינות ורמת המכשירים: לפני שאתם מבקשים להרשם, ערכו סיור קטן במקום. בידקו את רמת המכשירים- האם הם פועלים כפי שצריך? לא ישנים מדי? לא חלודים או מתפרקים? במידת האפשר בקשו לראות תו תקן של המכשירים עצמם.
  4. ניקיון: עד כמה המקום נקי? הרצפות, המלתחות, חדרי השירותים, המכשירים עצמם וחדרי הסטודיו/אולמות? האם מקבלים מגבות עבור כל אימון?
  5. מלתחות: האם המלתחות נקיות ומצוידות באיבזור מתאים? למשל, ישנם מספיק מתלים, ספסלי ישיבה, תאי שירותים? האם ישנם מים חמים במקלחות באופן קבוע? האם המכשירים תקינים- למשל ראשי המקלחות, ברזים, מנעולי הדלתות?
  6. מנויים: בידקו מהם מסלולי המנוי , מה הם כוללים וכמובן האם משתלמים. חשוב לבדוק האם ישנה נקודת יציאה בתום פרק זמן מסוים מכל סיבה שהיא והאם אתם נקנסים בגין היציאה? כמו כן האם ישנן הטבות כלשהן אם מביאים חבר להירשם עימכם?
  7. חוגים: חוגים יכולים בהרבה פעמים לתרום להשלמת האימון שלכם כיוון שהם עובדים על תחום ספציפי. למשל, יוגה עובדת על השרירים והנשימה בו זמנית, ישנם סוגי יוגה שונים שכל אחד מהם מתמקד במשהו אחר; פילאטיס עובד יותר על היציבה תוך דגש על שרירי הליבה. חשוב לבדוק האם מגוון החוגים רחב והאם ישנה גמישות בשעות הפעילות.
  8. צוות מסביר פנים: כיצד אתם מתרשמים מהצוות- פקידי/ות הדלפק; מדריכי הכושר והמורים בחוגים? ליחס אישי ואווירה נעימה חשיבות גבוהה ביותר לתחושות שיעלו אצלכם במהלך האימון. חשוב שחדר הכושר יהיה מקום נעים לבוא אליו. באם מתאפשר, בקשו להשתתף בשיעור/אימון הכרות.
  9. תוספות מיוחדות: בריכה/חוגים לילדים/טיפולי גוף ויופי- כמובן אלה תלויים במידת הצורך האישי שלכם. לדוגמא, אם אתם מחפשים בריכה, בידקו האם היא נקייה, מה כוללת התוספת במנוי והאם ניתן לקבל הדרכת שחייה נוספת.